Безпека в інтернеті

Усьогоденні найактивнішими користувачами мережі Інтернет є діти. Статистика подає, щовУкраїні мережею Інтернет уже користується 200 тис. дітей у віці від 5 до18 років, і зкожним роком кількість юних користувачів збільшується більш, ніж на30%. При цьому тільки 15% батьків здогадуються про труднощі, зякими стикаються їхні діти в Інтернеті, і менше половини батьків мають уявлення про елементарні засоби безпеки умережі.

Поради батькам

ЩО РОБИТИ В РАЗІ КІБЕРБУЛІНГУ І ЦЬКУВАННЯ В ІНТЕРНЕТІ

  • Не відповідайте на інцидент Кібербулінгу або цькування в інтернеті, але збережіть його докази і інвентаризують їх (доконувати повідомлення, картинки явно сексуального характеру або загрозливі тексти, наприклад),і повідомте про них в поліцію або адміністраторів сайту. Зверніться за юридичною консультацією з цього питання.
  • Повідомте про інцидент Кібербулінгу і цькування в інтернеті в телефонну компанію і адміністраторам сайтів, на яких стався випадок.
  • Заблокуйте адреси електронної пошти та телефонні номери хуліганів і змініть електронну пошту та телефонний номер дитини.
  • Якщо ви в змозі ідентифікувати хулігана, то зв’яжіться з його батьками і повідомите школу дитини, якщо хуліган вчиться. Але перш поговоріть з дитиною: можливо, він в силах сам вирішити проблему з цією людиною.

/Files/images/bezpeka_v_nternet/1346321376.jpg

5 простих правил онлайн- безпеки батькам:

1. Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет- обізнаність.

2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте Інтернет разом.

3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах або попросіть близьких, знайомих зробити це.

4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.

5. Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюванийперелік безпечних для дитини сайтів.

Правила Інтернет – безпеки та Інтернет- етики для дітей і підлітків

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефона, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, щоб ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити./Files/images/bezpeka_v_nternet/comp83.jpg

Зустрічі в реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними в електронному спілкуванні й при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно й безпечно у мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Кiлькiсть переглядiв: 620

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.